Yaşam koçu, kendisine başvuran kişinin ihtiyacı olan rehberlik hizmetini üstlenerek hedeflediği başarıya ulaşması için yol gösteren kişidir.

Yaşam koçluğu ile düşündüklerinizle yapmak istedikleriniz arasındaki mesafeyi kapatırken kendinizle yüzleşerek yaşam keşfinize çıkarsınız.

Yaşam koçluğu farkındalık, heyecan, bilgi ve motivasyon dolu yol arkadaşlığıdır.

Yaşam koçluğu hedeflerinizi, hayallerinizi, yaşam amacınızı ve kendinizi tanımak için en etkili yöntemdir. Koçluk ile kendinizi tanıma oranınız yükseldikçe farklı bir bakış açısı kazanarak yaşamınızı çok daha rahat algılar hale gelirsiniz. Bu dokunuş ile daha kolay karar verecek, öfke, stres, kaygı, endişe gibi kavramları en kolay ve sizi yormayacak halde anlamlandırarak farkındalıkla yaşayacaksınız

Yaşam koçu, danışmanlığı yaptığı kişinin hedeflerini saptayarak bu yolda önüne çıkabilecek muhtemel engelleri ve sorunları minimuma indirmek için destek verir. Kişinin hedefe ulaşabilmesi için doğru soruları sorarak kişinin yanlış yönlerini düzeltmesine yardımcı olur.

Yaşam koçunun en önemli özelliklerinden biri motivasyon ustası olmasıdır. Yaşam koçu, hedeflerinden çeşitli sebeplerle vazgeçen kişileri motive ederek onu yeniden hedefe kilitler.

Koçlar, kişinin hayallerini gerçekleştirmek için gerekli olan değişiklikleri yapmasına yardımcı olur. Yaşam koçluğu, başlıca iş-yaşam dengesinin sağlanması ve kariyer değişikliği konularının yanı sıra kişiye fayda sağlayacak tüm konularda verilir.

 

Yaşam koçluğunu kimler almalıdır?

  • Kariyerinin gidişatından memnun olmayan ve radikal kararlar almak isteyen kişiler
  • Hayatını daha mutlu yaşamak isteyen ancak hangi yolu takip etmesi gerektiğini bilmeyen kişiler
  • Hayatında belirgin bir problem olan ancak hiçbir şekilde bunu çözemeyen, profesyonel yardım almak isteyen kişiler
  • Sınavlara hazırlanan ancak meslek seçimi konusunda kararsız olan öğrenciler
  • Uzun yıllar çalışmanın ardından emekli olan ancak hayatındaki boşluk nedeniyle kendini kötü hisseden kişiler
  • Hayatında planlamaya ihtiyacı olan ve karmaşıklıktan hoşlanmayan kişiler yaşam koçluğu alamlıdır.

 

Sizlerde hak ettiğiniz hayatı yaşamak ve mutlu olmak için bizden yaşam koçluğu hizmeti almak için iletişime geçebilirsiniz.