İlişki koçluğu; yalnızca kişileri değil, aralarındaki ilişkiyi okuyabilme ve bu ilişkiyi daha sağlıklı ve mutlu bir düzeye getirmek için ortaya bilgi ve becerileri koyma sürecidir. Doğru ele alındıklarında, sorunlar bile ilişkinin temelini sağlamlaştırıcı görev görürler.

İlişki koçu; ilişki kalitesini artırmaya yardımcı olan ve birlikteliklerinize 360 derece bakmanızı sağlayan kişidir.

İlişki Koçu kendinize nasıl ulaşacağınızı, iletişim hatlarını nasıl açacağınızı ve dünyada sizin için önemli insanlarla tam olarak nasıl etkileşime geçeceğinizi keşfetmenize yardımcı olan yol arkadaşınızdır.

Koçlar, bu özel alanda çalışırken daha spesifik alanlar seçme eğilimi gösterirler. Sadece duygusal alanda çalışılacağı gibi kurumsal yapının içinde de ilişkiler konu edilebilir.

İlişki Koçu, sınır, kararlılık ve dürüst iletişim gibi sağlıklı ilişki becerileri kazanması için hedefler koymasında danışanını destekler. Koç, danışanına çeşitli düzeylerde dinleme, etkili sorular sorma ve karşısındaki insanla nasıl “biz” olunacağına dair beceriler üzerine konuşur; danışan bu becerilerle donatıldığında, ilişkileriyle ilgili sağlıklı ve bilinçli kararlar verebilme güveni kazanır.

İlişki Koçu, danışanının ilişkisini farklı bir açıdan görmesini sağlar. Koç ile danışan, danışanın kötü ilişkilerini geride bırakması, gerekiyorsa ilişkilerini değiştirmesi ve ileriye dönük sağlıklı ve sürdürülebilir ilişkiler kurması için birlikte çalışırlar.

ilişki koçluğu hizmetini neden almalıyız?

  • Kendinizi daha iyi ifade edebilmek için,
  • Özel yaşamınızda ki dengeleri daha rahat kurabilmek için,
  • İsteklerinizi karşınızdakine net ve açık söyleyebilmek için,
  • “Hayır” demeyi öğrenebilmek için,
  • Özel yaşam sınırınız ile ilgili çevremize doğru mesaj verebilmek için,
  • Özel yaşamınıza doğru kişiyi seçebilmek için,
  • Sosyal yaşamınıza doğru kişileri alabilmeniz için,
  • Size en uygun iletişim yolu ya da yollarını kavramanızı sağlamak için ilişki koçluğu hizmetini almalıyız.

 

 

Sizlerde partnerinizle hak ettiğiniz aşkı yaşamak için şimdi ilişki koçluğu hizmeti alabilirsiniz.